
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 6 |
| Connector Type | Housing |
| Gender | Female |
| Packaging | Bulk |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
Stock: 463
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02946
Ext.Price$0.02946
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02946 | $0.02946 |
| 10 | $0.01473 | $0.14730 |
| 50 | $0.01133 | $0.56650 |
| 100 | $0.01005 | $1.00500 |
| 500 | $0.00892 | $4.46000 |
| 1000 | $0.00809 | $8.09000 |
| 3000 | $0.00734 | $22.02000 |
| 5000 | $0.00666 | $33.30000 |
| 10000 | $0.00626 | $62.60000 |
| 30000 | $0.00589 | $176.70000 |
| 50000 | $0.00554 | $277.00000 |
